Zwiększona dmuchawa niskociśnieniowa zwiększa efektywność kosztową i niezawodność

Zwiększona dmuchawa niskociśnieniowa zwiększa efektywność kosztową i niezawodność

Dmuchawyobe od dawna doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, ponieważ są niezawodne i mają ograniczoną potrzebę nadzoru.

Mogą pracować w wysokich temperaturach otoczenia lub na dużych wysokościach bez problemu dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia oraz zintegrowanego zaworu bezpieczeństwa i rozruchu.

Firma Atlas Copco wprowadziła niedawno ulepszoną wersję bezolejowej dmuchawy krzywkowej ZL VSD, dostępnej w wielu konfigurowalnych modelach:

Jednostka czysto mechaniczna, wykorzystująca czujniki zegarowe do odczytu ciśnienia.

Wysokiej klasy rozwiązanie z wbudowanym falownikiem VSD i sterownikiem Elektronikon®.

Zasada wyporu dodatniego dmuchawy jest niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla zastosowań niskociśnieniowych, w tym transportu pneumatycznego, oczyszczania ścieków i zastosowań chemicznych w wymagających środowiskach.

Mogą być instalowane wszędzie tam, gdzie są potrzebne, czy to w pobliżu technologii, czy nawet na zewnątrz.

Korzyści wynikające z konstrukcji ZL VSD

Tradycyjna konstrukcja – element trójłopatkowy z tradycyjnie dobranym mocnym łożyskiem i zestawem przekładni.

Okap chłodzący – wymuszona wentylacja utrzymuje temperaturę wewnętrzną okapów w pobliżu temperatury otoczenia.

Trwałe połączenie wylotowe – Zintegrowany kompensator z kołnierzem zapewnia odsprzęganie strukturalne i wyrównanie instalacji.

Jego materiał ze stali nierdzewnej zapewnia długotrwałe rozwiązanie.

Przyjazna dla użytkownika obsługa i instalacja – jednostka VSD ze zintegrowanym sterownikiem i przetwornicą częstotliwości jest dostarczana jako pakiet typu plug and play.

Doskonała ochrona urządzenia – Zainstalowane czujniki stale monitorują ciśnienie i temperaturę.

Funkcja bezpieczeństwa i uruchamiania jest zintegrowana z zaworem PVO, co zapewnia, że ciśnienie jest zawsze pod kontrolą i że każdy start dmuchawy jest płynny.

Bezobsługowe napinanie paska – Automatyczne napinanie paska o masie silnika eliminuje pełzanie paska i utrzymuje wysoką sprawność przekładni przez cały okres eksploatacji pasa.

Aby dowiedzieć się więcej na temat dmuchaw bezolejowych, zostaw nam komentarz poniżej lub wyślij wiadomość do naszych ekspertów ds.

produktów.