Sprężone powietrze czyni słodkie przysmaki na upiorne noce

Sprężone powietrze czyni słodkie przysmaki na upiorne noce

Happy Halloween, dzień duchów, ghuli, czarownic i – o tak – cukierków! Czy wiesz, że każdy stan ma inny ulubiony rodzaj cukierków? Według magazynu Time Magazine, Amerykanie wydadzą 2,7 miliarda dolarów na słodycze tego Halloween, a każdy stan ma swoje ulubione.

Hawajczycy i Florydianie kochają Skittles, podczas gdy ci z Oregonu i Kansas faworyzują Reese’s Peanut Butter Cups.

Ale najbardziej lubiana jest kukurydza cukierkowa, zajmująca czołowe miejsce w Idaho, Nowym Meksyku, Michigan, Alabamie, Południowej Karolinie i Rhode Island.

Choć początkowo produkowane przez Jelly Belly Candy Co.

, który do dziś produkuje przysmak, Brach’s Confections, Inc.

jest często wymieniany jako ulubieniec smaku.

Brach’s rozpoczął swoją działalność w Chicago na początku XX wieku w małym sklepie na rogu North Avenue i Towne Street.

Prowadzony przez Emila Bracha i jego rodzinę, Pałac Słodyczy Bracha szybko odniósł sukces.

Ponad sto lat później firma produkuje i sprzedaje wysokiej jakości słodycze i przekąski owocowe na całym świecie i jest wiodącym producentem świeżych, luźnych cukierków w Stanach Zjednoczonych.

Dziś firma Brach’s łączy sprawdzone receptury z nowoczesną techniką przemysłową w celu stworzenia swoich wyrobów cukierniczych, a sprężone powietrze odgrywa ważną rolę.

Firma działająca w Winonie, w stanie Minnesota, produkuje prawie 30 milionów funtów cukierków gumowych i przekąsek owocowych rocznie i polega na sprężarkach powietrza firmy Atlas Copco, które pomagają w wykonaniu zadania.

W obiekcie znajduje się pięć sprężarek serii GA przeznaczonych do pracy przy obciążeniu podstawowym oraz do pracy w weekendy.

Ponieważ sprężone powietrze ma kontakt z żywnością, czystość i niezawodność są bardzo ważne.

Powietrze jest czyszczone przez parę osuszaczy chłodniczych i serię wysokowydajnych filtrów głównych, a smar spożywczy jest stosowany w celu zapewnienia, że spożywane słodycze są bezpieczne (i pyszne!).

Więc dziś wieczorem, kiedy przesiewasz cukierki pozostawione przez cukierków (lub celowo ukryte przed cukierkami lub uzdatniaczami, zastanów się nad inżynierią, która została zastosowana w każdym elemencie i nad znaczeniem wysokiej jakości sprężonego powietrza.

hbspt.

cta.

_relativeUrls=true;hbspt.

cta.

load(2510332, ’57a783ee-216d-469b-8d25-0377f6efec81′, {});