Oddziaływania związane z umieszczeniem sprężarki w miejscu pracy Wpływ na wydajność sprężarki

Oddziaływania związane z umieszczeniem sprężarki w miejscu pracy Wpływ na wydajność sprężarki

Czy wiedziałeś, że umieszczenie kompresora powietrza wpłynie na jego wydajność? Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu właściwej lokalizacji sprężarki, szczególnie w przypadku wrażliwych aplikacji.

Najpopularniejsze z nich to między innymi:

Wilgoć.

Wilgotność w każdej postaci, takiej jak wilgotność czy para wodna, nie miesza się dobrze z układami elektrycznymi sprężarek.

Ekstremalna wilgotność może również prowadzić do problemów z rdzą lub smarowaniem, które utrudniają pracę sprężarki.

Jeśli umieszczasz kompresor w wilgotnym środowisku, omów to z przedstawicielem kompresora, aby zobaczyć najlepsze rozwiązania.

Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu.

Podczas gdy zewnętrzne elementy sprężarki chronią wnętrze przed większością zanieczyszczeń, problemem mogą być nadmierne zanieczyszczenia, kurz i cząstki stałe.

Upewnij się, że filtry są czyszczone i wymieniane zgodnie z zaleceniami producenta!
Ekstremalne temperatury.

Ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury mogą negatywnie wpłynąć na pracę sprężarki.

Upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się sprężarka, mieści się w granicach określonych przez producenta, aby uniknąć komplikacji.

Wentylacja.

Urządzenia wykorzystujące sprężone powietrze wytwarzają duże ilości ciepła, dlatego też, aby utrzymać wydajność systemu, konieczne jest posiadanie dobrze wentylowanego pomieszczenia.

Należy zapoznać się z instrukcją obsługi sprężarki, a także omówić z przedstawicielem sprężarki szczegółowe wymagania dotyczące wentylacji.

Omówiliśmy podstawy tego, czego należy unikać podczas umieszczania sprężarki – ale co z tym, że nie można uniknąć trudnych warunków otoczenia? Porozmawiaj z przedstawicielem kompresora, aby dowiedzieć się, w jaki sposób niektóre z naszych dostępnych opcji, takie jak filtry wstępne, termostaty tropikalne lub wersje o wysokim natężeniu przepływu powietrza, mogą pomóc sprężarce w przezwyciężeniu tych trudnych warunków.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozmieszczenia kompresora? Możesz sprawdzić następujące artykuły na stronie The Compressed Air Wiki:

Umiejscowienie sprężarki i optymalne warunki pracy
Instalacja sprężarki

Aby uzyskać więcej wskazówek prosto do skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszego bloga!