Kolacja w Święto Dziękczynienia – przywieziona do Ciebie przez technologię próżniową

Kolacja w Święto Dziękczynienia – przywieziona do Ciebie przez technologię próżniową

Ostrzeżenie: Poniższy artykuł zawiera fakty historyczne, liczby i ogólne informacje dotyczące świątecznej kolacji dla większości ptactwa domowego.

Proszę zwrócić uwagę, że zawartość może być niesmaczna dla małych dzieci, przyjaciół na piórach i wrażliwych wegetarian.

Dziś miliony Amerykanów usiądą na kolacji w Święto Dziękczynienia z przyjaciółmi i rodziną.

Rozpoznawalne menu o każdej porze roku, tradycyjny posiłek zawiera sos żurawinowy, puree ziemniaczane, bułki, farsz i oczywiście indyka.

Szacuje się, że w 2015 r.

prawie 46 milionów indyków zostało solonych, pieczonych, wędzonych i smażonych.

(To więcej niż ludność Kalifornii!) Ale jak indyk stał się podstawą Święta Dziękczynienia, skazany na to, by stać się ofiarą swojej własnej wypowiedzi?
Podczas gdy my rozpoznajemy brązowawego, soczystego indyka zagnieżdżonego wśród misek, waz i talerzy, obładowanego słodkimi i pikantnymi potrawami, jako ikoniczny obraz Dziękczynienia, pierwsze święto Dziękczynienia było dalekim okrzykiem od tej wystawnej sceny.

W 1621 r.

, po niszczycielskiej zimie, Pielgrzymi zawarli sojusz z plemieniem Wampanoag, który nauczył ich polować, łowić ryby i uprawiać rośliny uprawne.

Po zakończeniu pierwszych udanych zbiorów, Pielgrzymi zorganizowali trzydniowy festiwal, aby uczcić przeżycie okrutnego klimatu i ich trwałą przyjaźń z Wampanoagiem.

Na pierwszym Święcie Dziękczynienia pojawiła się dziczyzna, jagody, dynia (nie pie) i ryby, ale nie było indyka jako przyjaciela czy jedzenie.

Dopiero 226 lat później indyk stał się celem dla stołu.

Sarah Josepha Hale, najbardziej znana z pisania ulubionego wiersza dla dzieci – Mary Had a Little Lamb, rozpoczęła to, co niektórzy uważali za misję lobbingu na Święto Dziękczynienia jako święto narodowe.

Przez 36 lat Hale prosił o uznanie dziękczynienia.

Nawet pisała i rozpowszechniała przepisy na wiele dzisiejszych potraw dziękczynnych, w tym pieczonego indyka, sosu żurawinowego i puree ziemniaczane.

Hale osiągnęła swój cel w 1863 roku, kiedy Abraham Lincoln ogłosił datę święta narodowego.

Od tego fatalnego dnia produkcja i sprzedaż indyka wystartowała; przeciętny Amerykanin zjada ponad trzynaście funtów rocznie.

Technologia próżniowa jest istotnym elementem tego rzeźbionego kursu.

Ponieważ są one rozprowadzane na terenie całego kraju, indyki muszą być pakowane i mrożone.

Pakowanie próżniowe jest wszechobecne w przemyśle spożywczym, ale jest szczególnie ważne w przypadku wędlin łatwo psujących się, które mogą szybko kwaśne bez odpowiednich środków ostrożności.

Proces próżniowy usuwa tlen atmosferyczny z opakowań żywności, aby zapobiec rozwojowi bakterii tlenowych i grzybów.

Rozwiązania próżniowe stosowane są również w puszkach, co jest niezbędnym procesem dla innych ulubionych dziękczynienia, w tym puree z dyni i sosu żurawinowego.

Próżnia służy do formowania puszki, wytłaczanej z jednego kawałka aluminium, oraz do przytrzymywania puszek w miarę ich przesuwania się w dół linii.

Ponieważ aluminium jest niemagnetyczne, poziom podciśnienia musi być w stanie utrzymać puszki, które są podnoszone, opuszczane i napełniane.

Wielu z nas poświęci dziś trochę czasu, aby zastanowić się nad wszystkimi dobrymi rzeczami w naszym życiu.

Gdy zbieramy się przy stole, aby podzielić się posiłkiem z tymi, których kochamy, pamiętaj, że wiele z nich nie byłoby możliwe bez technologii próżniowej.

I, o ile nie jesteś indykiem, to na pewno coś, za co warto być wdzięcznym.