Atlas Copco współpracuje z browarami Widmer Brothers.

Atlas Copco współpracuje z browarami Widmer Brothers.

Firma Atlas Copco, niedawno nawiązała współpracę z firmą Widmer Brothers Brewery w celu usprawnienia procesu butelkowania i wyeliminowania nadmiernego zużycia wody dzięki pierwszej bezwodnej pompie próżniowej w przemyśle piwowarskim.

Pierwotnie browar używał pompy próżniowej z pierścieniem cieczowym do butelkowania swoich piw, ale szybko zorientował się, że technologia zużywa około 5000 galonów wody dziennie, co kosztuje rocznie 5000 dolarów w wodzie i 30 000 dolarów w kosztach kanalizacyjnych, w tym dodatkowe opłaty wytrzymałościowe.

Po konsultacji z firmą Atlas Copco, firma Widmer Brothers Brewery zdecydowała się na modernizację pompy pierścieniowej do obrotowej śrubowej pompy próżniowej GHS VSD+.

We współpracy z firmą Widmer Brothers Brewery, firma Atlas Copco zaprojektowała tłumiący pianę pułapkę wodną, która jest wyposażona w te funkcje:

Wbudowany mechanizm nawilżający z pianki.

Czujniki niskiego i wysokiego poziomu do aktywacji sekwencji spustowej
Automatyczny odpływ
Linia wentylacyjna
Zbiornik płuczący z zaworami odcinającymi, odpowietrzającymi i spustowymi umożliwiającymi odpływ grawitacyjny w warunkach próżni.

Separator cieczy w linii z pływakiem kulkowym do wtórnego zabezpieczenia przed awarią

Chociaż modernizacja sprzętu była pierwotnie napędzana chęcią oszczędzania wody, browar Widmer Brothers uniknął wpływu ścieków i ścieków, a także zaoszczędził na zużyciu energii.

Przełączając się na obrotową śrubową pompę próżniową z napędem o zmiennej prędkości obrotowej, system wytwarza teraz głębsze podciśnienie z połową mocy, co pozwala zaoszczędzić browarowi blisko 4000 USD na kosztach energii.

Aby oszczędzać wodę, czas i energię, zapisz się na nasz dwutygodniowy blog.