Atlas Copco na wystawę w 2018 r. PACK EXPO

Atlas Copco na wystawę w 2018 r. PACK EXPO

Atlas Copco będzie zmierzał do Chicago, IL, w dniach 14-17 października na wystawę w PACK EXPO.

Na wystawie Atlas Copco zaprezentuje nową serię suchośrubowych pomp próżniowych DHS, pompy śrubowe obrotowe GHS VSD+ oraz pompy łopatkowe GVS A.

Uczestnicy są zapraszani do odwiedzenia stoiska E-9835, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych technologiach próżniowych.

Nowe śrubowe pompy próżniowe DHS do pracy na sucho
Nowa seria suchośrubowych pomp próżniowych DHS to niezwykle kompaktowe i ciche bezolejowe pompy próżniowe zoptymalizowane pod kątem zastosowań w przemyśle spożywczym.

Seria pomp przewyższa istniejące technologie uszczelnienia olejowego w zakresie podciśnienia 1-300 mbar(a) (29,9 – 21,1 HgV), co czyni je idealnymi do pakowania produktów spożywczych, takich jak opakowania typu Skin i MAP.

Jako jedyne dostępne pompy próżniowe chłodzone powietrzem, technologia eliminuje potrzebę kosztownego i niewygodnego chłodzenia wodą.

Seria DHS jest jedynymi dostępnymi w handlu, odpornymi na korozję śrubowymi pompami próżniowymi z aluminium, które zawierają również sterownik z napędem o zmiennej prędkości (VSD), co eliminuje większość urządzeń do instalacji elektrycznej i integracji.

Pompy próżniowe łopatkowe suchego typu GHS VSD+
W przeciwieństwie do konwencjonalnych uszczelnionych olejem i suchych łopatkowych pomp próżniowych, GHS VSD+ jest znacznie cichsza i łatwiejsza w instalacji typu podłącz i używaj.

Wszystkie pompy są wyposażone w sterowniki Elektronikon, które mogą być zintegrowane z systemem sterowania procesem w celu zdalnego monitorowania.

Użytkownicy mogą łatwo połączyć sterowniki z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem systemu Atlas Copco SMARTLINK, aby uzyskać dostęp do danych dotyczących maszyn w dowolnym miejscu i czasie.

Podobnie jak w przypadku sprężarki GA VSD+, pompy próżniowe wykorzystują również technologię VSD w celu uzyskania oszczędności energii nawet do 50 procent.

GVS A pompy próżniowe łopatkowe z uszczelnieniem olejowym
Najnowsza seria obrotowych łopatkowych pomp próżniowych z uszczelnieniem olejowym GVS A jest chłodniejsza, cichsza i nawet o 15 procent bardziej wydajna niż poprzednia seria GVS.

Aby zapewnić niezawodność, pompy GVS A zapewniają wysoki poziom retencji oleju przy wszystkich ciśnieniach roboczych.

Pompy pracują z wewnętrznymi kanałami wtryskowymi, redukując tym samym liczbę uszczelek i wymaganych zewnętrznych przewodów rurowych.

Łącznie liczba komponentów zmniejszyła się o 20 procent, a ryzyko wycieków i awarii zostało jeszcze bardziej zminimalizowane.

PACK EXPO to największe na świecie targi opakowań, przyciągające 50 000 uczestników i ponad 2500 wystawców.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się, odwiedź stronę internetową PACK EXPO.