Narzędzia pneumatyczne są dziś wykorzystywane praktycznie wszędzie. Każda branża na pewnym etapie (np. produkcja) potrzebuje narzędzi pneumatycznych – warsztaty samochodowe, producenci mebli, okien, elektroniki, stocznie, czy duże zakłady przemysłowe – a to zaledwie mały wycinek całości.
Do najpopularniejszych narzędzi pneumatycznych należą niewątpliwie wkrętarki pneumatyczne. Dziś zamierzam napisać kilka słów o wkrętarkach pneumatycznych firmy SUMAKE których jesteśmy bezpośrednim importerem.
SUMAKE zajmuje się zarówno projektowaniem jak i produkcją wkrętarek pneumatycznych. Ich zaletą z punkty widzenia użytkownika jest ergonomiczna budowa, a z punktu widzenia właściciela wydajność. Opatentowane rozwiązania technologiczne SUMAKE zdobyły wiele nagród za dokładność, jakość oraz przyjazność środowisku. Wkrętarka pneumatyczna dobrej jakości może zwiększyć nie tylko wydajność, ale także jakość pracy.
Właściwości wkrętarek SUMAKE:
Dokładność: opatentowane przez SUMAKE sprzęgło z odchyleniem momentu dokręcania w wysokości 3% zapewnia najwyższą jakość.
Ekonomiczność: Szeroki zakres momentu obrotowego (rozwiązanie objęte wieloma patentami) i zapewnia dłuższy cykl życia układu napędowego.
Elegancja: Połączenie sztuki projektowania, ergonomii i mechaniki.
Technologia: Wyjątkowa struktura mechaniczna i opatentowany układ napędowy zapewniają niski poziom hałasu i wibracji oraz dużą dokładność.
Wyróżnienia: Nagroda „Doskonałe Narzędzie” na wystawie w Osace w 2002 r.
Pozostałe cechy na poniższym obrazku:
Poza wieloma innowacjami zastosowanymi w budowie zewnętrznej, wkrętarki pneumatyczne SUMAKE cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które przedstawione są na rysunku poniżej.
Wymienione cechy i innowacje sprawdzają się również w praktyce. Zespół Research & Developement firmy SUMAKE prowadził intensywne badania porównujące ich produkty z ich standardowymi (najbardziej popularnymi) odpowiednikami dostępnymi na rynku. O to wyniki:
Układ sterowania momentem dokręcania
Opatentowany system sprzęgła MSC (typ z automatycznym startem)
Zalety zastosowania jednego impulsu to niski poziom drgań (poniżej 2,5 m/s2) i małe odchylenie momentu dokręcania (± 3%).
Zwykły model
2-3 razy większy poziom drgań (powyżej 2,5 m/s2) i większe odchylenie momentu dokręcania przy impulsie.
Porównanie uchwytów
Opatentowany uchwyt ergonomiczny SUMAKE
Wygodniejszy dla operatora, zwiększona wydajność
Zwykły model
Niewygodny przy dłuższym trzymaniu
Porównanie układów napędowych wkrętarek pneumatycznych SUMAKE
Opatentowany układ sterowania MCL (automatyczny start i wyłączenie)
W układzie napędowym MCL moc i moment dokręcania są o 30% wyższe niż w zwykłym modelu.
Zwykły model
Małą moc, większe zużycie powietrza i mniejsza wydajność.
Zakres momentu dokręcania
Opatentowane sprzęgło MSC
Szerszy zakres momentu dokręcania przy użyciu opatentowanego układu napędowego
Zwykły model
Ograniczony zakres momentu dokręcania
Czy trzeba kogoś jeszcze przekonywać do wkrętarek pneumatycznych SUMAKE? Jak do wszystkich wyżej wspomnianych zalet i innowacji dodamy jeszcze bardzo atrakcyjną cenę, to myślę, że nikt nie będzie miał wątpliwości jakie wkrętarki pneumatyczne kupić do warsztatu.
Ku zdziwieniu coraz większa gama klientów decyduje się na zakup nowych, ergonomicznych urządzeń. Ciekawość wykonania narzędzia z kompozytu, nowy futurystyczny design czy poprostu nadzieja na znacznie większą wydajność pracy takim urządzeniem, decyduje o zakupie SUMAKE?
Witam.
Mam w moim zakładzie wkrętarki firmy sumake, 5 sztuk kupiłem kiedyś w Usa i w końcu mogę kupić te sprzęty w Polsce. Naprawde polecam.
Pzd
Michu
Kilka pytan – Jak moment ma sie do cisnienia zasilania ? Czy mozna zasilac nie naolejonym powietrzem?
Wkrętarki pneumatyczne Sumake, zależnie od rodzaju, posiadają różne momenty obrotowe i np. przy modelu ST-4480 (81) zakres momentów waha się od 5 do 13 Nm, jego regulacja następuje poprzez naciągnięcie bądź ściśnięcie sprężyny wewnątrz wkrętarki. Ciśnienie zasilania nie ma nic do tego.
Nie można zasilać nienaolejonym powietrzem tych wkrętarek pneumatycznych. Są dostępne wkrętarki, które mogą pracować bez smarowania, ale są one mniej więcej 3 krotnie droższe.
A ja mam wiertarki i wychodzi na to że to SUMAKE. Co to za firma?