Zatrzymanie wycieków sprężonego powietrza

Zatrzymanie wycieków sprężonego powietrza

Zatrzymanie wycieków sprężonego powietrza to prosty sposób na utrzymanie pieniędzy w portfelu.

Niestety, niektóre firmy wciąż nie są tego świadome i nie doceniają problemu. Paradoksalnie, powodem tego są pieniądze potrzebne do wykrycia, a następnie wyeliminowania nieszczelności.

Czasami zamiast wydawać pieniądze na generowanie przyszłych oszczędności, patrzy się na bieżące wydatki przez krótki czas, bo jeśli nie wydadzą na inwestycje, to bilans miesiąca będzie dodatni.

Czasami są też różne budżety w dużych zakładach. W rezultacie konserwacja nie jest zainteresowana generowaniem oszczędności dla firmy, ponieważ pozbawi ją budżetu na naprawę sprzętu lub zakup nowych narzędzi.

Są to oczywiście przypadki ekstremalne, ponieważ temat wykrywania nieszczelności pojawia się tak szybko, jak to możliwe, a świadomość użytkowników wzrasta.

Tym razem nie będę omawiał dalszych detektorów wycieków i zwrócę uwagę na dość genialny produkt, który jest połowicznym rozwiązaniem problemu.

Bardzo często, po zakończeniu pracy z powodu nieszczelności, powietrze ucieka, a gdy rano zaczynamy pracę ponownie, zbiornik powietrza jest pusty. Dlatego sprężarkę należy ponownie napełnić powietrzem, zużywając energię.

Nic, ale mnożąc to przez liczbę dni roboczych w miesiącu i później w roku, będziemy mieli dużą sumę pieniędzy na wydatki na energię. Po zakończeniu pracy warto przekręcić zawór za zbiornikiem.

Ale co jeśli ktoś zapomni o tym (nic nowego;) lub zbiorniki są daleko od stanowisk pracy. Bardzo ciekawe rozwiązanie przedstawia firmę Jorc oferując automatyczny zawór Air-Saver.

Zobacz jak to działa.

Gdy system jest kompletny, Air-Saver odłącza zbiornik ciśnieniowy od reszty systemu. Dzięki temu powietrze pozostaje w zbiorniku ciśnieniowym i nie wydostaje się przez nieszczelności w systemie.

Air-Saver jest instalowany na wylocie sprężonego powietrza ze zbiornika i można go zaprogramować tak, aby otwierał się automatycznie na początku zmiany i zamykał po zakończeniu pracy. Oczywiście można go również przełączać ręcznie.

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator