Woda i Temperatura

Woda i Temperatura

Woda i temperatura. Jedno zależy od drugiego. W zależności od temperatury powietrze atmosferyczne może zawierać różną ilość wody. Woda stale kondensuje się do fazy ciekłej i odparowuje.

Im więcej jest ona w postaci gazu, tym szybciej przyjmie postać płynną. Podwyższając temperaturę, przyspieszamy ten proces, innymi słowy, w wyższej temperaturze, powietrze może zatrzymać więcej wody.

To z kolei ma wpływ na nasz system sprężonego powietrza, a tym samym na ilość kondensatu osadzającego się wewnątrz i na zewnątrz sprężarki.

Woda w sprężonym powietrzu
Warto o tym szczególnie pamiętać latem. I. e. e., ci, którzy muszą pamiętać, którzy zrzucają kondensat ręcznie:) Najtańszą opcją jest ręczny spust, gdzie należy odkręcić zawór pod zbiornikiem lub pod filtrem sieciowym.

Chociaż wyraziłem się źle, bo to prawdopodobnie nie jest najtańsza opcja. Wystarczy przeczytać czynnik ludzki. Liczę na palce jednej ręki zakładów, w których osoba odpowiedzialna jest za odprowadzanie kondensatu z urządzeń.

Nie będę musiał nawet stresować palców:) W praktyce nikt o tym nie pamięta i każdy robi duże oko, kiedy odkręcam kran pod 1000-litrowym zbiornikiem ciśnieniowym i wypuszczam 200 litrów kondensatu (to naprawdę nie jest odosobniony przypadek, ale były one lepsze).

W tym momencie użytkownik stracił 20% bufora powietrza, co sprawiło, że sprężarka włączała się częściej, do czego dodawany jest dodatkowy bieg jałowy i strata kosztów energii. Niski koszt opcji? Pomijam zabijając wkłady filtracyjne itp.

Wystarczy zainstalować nawet najprostszy elektroniczny spust kondensatu. I jest jego cała masa, od najprostszych odpływów czasowych do bezstratnych odpływów otwierających się po napełnieniu zbiornika wewnątrz. Nie będę się rozwodził nad typami, bo musiałbym poświęcić mu cały osobny temat.

Z doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że czasami im prostszy, tym mniej zawodny. Każdy z pewnością szybko wróci i zaoszczędzi nam pieniędzy oraz zapewni niemal bezobsługową pracę. Ponieważ każde urządzenie wymaga serwisu, w niektórych z nich można wyczyścić

Ponieważ każde urządzenie wymaga serwisu, w niektórych z nich można wyczyścić filtr w innych wymieniane jest całe wejście, więc koszt eksploatacji jest również znaczący.

Nie przepłacajmy wybierając najtańsze rozwiązania.