Seminarium internetowe na temat najlepszych praktyk w zakresie sprężonego powietrza na wynos: Zalety i wady scentralizowanych systemów podciśnieniowych

Seminarium internetowe na temat najlepszych praktyk w zakresie sprężonego powietrza na wynos: Zalety i wady scentralizowanych systemów podciśnieniowych

W czwartek, 15 marca, w ramach serii seminariów internetowych 2018 Expert, odbyła się kolejna odsłona programu Compressed Air Best Practices (CABP).

Eksperci branżowi, w tym Tim Dugan z firmy Atlas Copco, Walter See i Compression Engineering Corporation, dzielili się wiedzą na temat zalet i wad scentralizowanych systemów próżniowych.

Walter omówił wytyczne dotyczące instalacji scentralizowanego systemu próżniowego, w tym sposób projektowania sieci rurociągów i wdrażania strategii kontroli.

Oto niektóre z kluczowych elementów prezentacji Waltera na wynos.

Punkt użycia – próżnia a próżnia scentralizowana
Wiele zakładów decyduje się na system podciśnienia w punkcie użytkowania, ponieważ zapewnia on maksymalną prędkość pompowania i zmniejszoną stratę ciśnienia, ponieważ pompa znajduje się w pobliżu procesu.

Chociaż obniża to koszty instalacji rurowej i wodno-kanalizacyjnej, nie jest to skuteczna opcja dla wielu urządzeń.

Dla każdego dodatkowego narzędzia należy dodać pompę, aby zaspokoić zapotrzebowanie na przepływ, co generuje więcej ciepła i hałasu w warsztacie.

W scentralizowanym systemie próżniowym wszystkie pompy znajdują się blisko siebie, zazwyczaj w odległych miejscach.

Zdalna, scentralizowana lokalizacja pomaga uwolnić powierzchnię podłogi i usunąć hałas z miejsc pracy pracowników, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji i pracy.

Projektowanie sieci przewodów rurowych dla scentralizowanego podciśnienia
Jeśli chodzi o projektowanie sieci rurociągów, zawsze należy wziąć pod uwagę projekt samego nagłówka rurociągu i jego wpływ na wyrównywanie ciśnienia.

Spadek ciśnienia w rurociągach systemowych może spowodować powstanie głębszego podciśnienia niż jest to konieczne do zaspokojenia zapotrzebowania na przepływ.

Zgodnie z ogólną zasadą, głowica rurociągu powinna być zaprojektowana tak, aby jej rozmiar był co najmniej taki sam, jak rozmiar wlotu pompy.

Aby uzyskać dokładniejszy pomiar, należy skonsultować się z ekspertem ds.

podciśnienia, aby sprawdzić, czy system uzyskuje pożądany przepływ powietrza.

Oto dodatkowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę w przypadku rurociągów systemowych:

Suma wszystkich przepływów pompy
Spadki ciśnienia
Wpływ na objętość dodaną rurociągu

Strategia sterowania scentralizowaną próżnią
Pompy z napędem o zmiennej prędkości obrotowej (VSD) najlepiej nadają się do scentralizowanych systemów próżniowych.

W odróżnieniu od rozwiązań o stałej prędkości obrotowej, pompy VSD sterują różnymi elementami pompy, aby dopasować zapotrzebowanie na przepływ bez marnowania energii.

Pompy VSD działają z wykorzystaniem programowalnej logiki, która pozwala im rozmawiać ze sobą i zaspokajać różne potrzeby.

W przypadku procesów wymagających stałego przepływu, pompy VSD mogą być również ustawiane w układzie trymu i stałego obciążenia.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej na temat wytycznych dotyczących instalacji oraz zalet i wad scentralizowanych systemów próżniowych, możesz wysłuchać pełnego webinaru na stronie internetowej CABP.