Rozwiązywanie najważniejszych problemów związanych z próżnią przemysłową

Rozwiązywanie najważniejszych problemów związanych z próżnią przemysłową

Poniżej znajduje się fragment mojego ostatniego artykułu Solving the Top Challenges of Industrial Vacuum for Blower & Vacuum Best Practices.

Pełna wersja może być przeczytana online lub we wrześniowym wydaniu magazynu.

Próżnia przemysłowa może być zdefiniowana jako próżnia wykorzystywana do wykonywania zadań w procesach przemysłowych, działająca w dowolnym miejscu, od ciśnienia atmosferycznego do 1 torr.

Tradycyjnie do najbardziej rozpowszechnionych technologii należą pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym i łopatkowe pompy próżniowe.

Ale jak w przypadku każdej branży, było miejsce na ulepszenia.

.

.

.

w przeciwnym razie, nadal byśmy jeździli reklamami modelu A i rozmawiali przez telefony przewodowe.

Na szczęście w ostatnich latach rynek próżni przemysłowych zaczął osiągać znaczne postępy w zakresie technologii i wydajności.

Jeśli cofniemy się w nie tak odległej przeszłości, praktycznie wszystkie przemysłowe pompy próżniowe były maszynami o stałej prędkości, które pracowały z jedną, stałą prędkością.

Stała prędkość tych maszyn nie uwzględniała różnych procesów o zmiennych wymaganiach, które następnie powodowały duże nieefektywności pomiędzy pompą próżniową a procesem.

Napęd o zmiennej prędkości obrotowej
Wraz z opracowaniem technologii napędu o zmiennej prędkości (VSD) wbudowanej w przemysłowe pompy próżniowe, możemy ograniczyć wiele strat energii poprzez kontrolowanie prędkości obrotowej silnika w celu dostosowania jej do potrzeb procesu.

Podczas gdy oszczędność energii w przypadku przemysłowych pomp próżniowych VSD jest głównym punktem centralnym, istnieją inne korzyści, które należy rozważyć porównując pompy VSD z ich tradycyjnymi pompami o stałej prędkości obrotowej.

Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom.

VSD vs.

stała prędkość obrotowa
W przeszłości podejmowano próby dodania VSD do przemysłowej technologii próżniowej, ale korzyści były znikome ze względu na charakter niektórych z tych technologii.

W przypadku niektórych typów pomp można ograniczyć możliwość wyłączania lub ilość dostępnej funkcjonalnej redukcji prędkości obrotowej.

Technologia taka jak olejowo uszczelniona śruba obrotowa przynosi największe korzyści w połączeniu z technologią VSD.

Technologia ta daje szeroki zakres możliwości obracania, pozwalając jej działać w dowolnym miejscu, od pełnej prędkości do około 10 procent prędkości.

W przeciwieństwie do tego, inne technologie kompresji są w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o zmianę prędkości obrotowej pompy.

Na przykład, jeśli przyjrzeć się zasadzie działania pompy próżniowej z pierścieniem cieczy, rzeczywiste sprężanie następuje, gdy objętość gazu jest uwięziona w pierścieniu cieczy, podobnie jak w cyklu wirowania pralki.

Pierścień cieczy powstaje w wyniku działania siły odśrodkowej, a ponieważ silnik pompy zwalnia, siła odśrodkowa zostaje utracona i nie następuje sprężanie.

To samo dotyczy technologii łopatek obrotowych, w której łopatki ślizgowe wytwarzają kompresję, ale również polegają na sile odśrodkowej.

Z ograniczoną zdolnością do spowolnienia tych technologii, VSD staje się mniej korzystna pod względem oszczędności energii.

Czytaj dalej.

.

.

.

Możesz przeczytać pełny artykuł na temat przemysłowych pomp próżniowych online lub we wrześniowym wydaniu Blower & Vacuum Best Practices.

Aby uzyskać więcej takich artykułów, zapisz się na naszego bloga.