Procesor mleczarski redukuje koszty oczyszczania ścieków przy użyciu wysokowydajnych dmuchaw

Procesor mleczarski redukuje koszty oczyszczania ścieków przy użyciu wysokowydajnych dmuchaw

Produkty mleczarskie są podstawą amerykańskiego gospodarstwa domowego dzięki wysokiej wartości odżywczej witaminy D, magnezu, wapnia i potasu.

Ponieważ mleko jest powszechnie spożywane, gospodarstwa mleczarskie stale dostarczają surowe mleko do przetwórców mleka przez 365 dni w roku.

Garelick Farms, jeden z największych dostawców mleka w Nowej Anglii, jest jednym z miejsc, w których przetwarza się płynne mleko na sprzedaż w sklepach spożywczych w całym regionie.

Niektóre z tych procesów mleczarskich produkują ścieki, co wymaga, aby Garelick Farms oczyszczał wodę na miejscu.

Proces leczenia obejmuje dwa etapy:

Na dnie zbiornika fermentacyjnego membrana oddziela tłuszcze mleka, substancje stałe mleka i substancje organiczne od cieczy, dzięki czemu ich substancje stałe mogą być trawione przez bakterie beztlenowe.

Wewnątrz dna zbiornika odpowietrzającego, bardzo małe pęcherzyki powietrza są wtryskiwane do wody przez aeratory.

Te drobne pęcherzyki przenoszą tlen do wody, wspomagając bakterie tlenowe w produkcji enzymów, które dalej rozkładają odpady.

Przez kilka lat firma Garelick Farms używała dmuchaw wypornościowych do doprowadzania powietrza do ponownego napowietrzania.

Jednak gospodarstwo szybko zdało sobie sprawę, że potrzebuje większej ilości sprężonego powietrza w celu zwiększenia wydajności membran, dlatego zainwestowało w dmuchawę śrubową, Atlas Copco ZS VSD.

Nowa dmuchawa przyniosła oszczędności w wysokości 22.

000 dolarów rocznie, co skróciło okres spłaty do nieco ponad roku.

W firmie Garelick Farms prędkość obrotowa dmuchawy śrubowej zmienia się w zależności od poziomu rozpuszczonego tlenu (DO) w ściekach, który zmienia się w zależności od czystej objętości i składu ścieków.

Czujnik zbiornika napowietrzania odczytuje poziom DO i przelicza wartość na prędkość obrotową dmuchawy.

Jeśli wartość DO spadnie poniżej dolnej granicy zakresu roboczego, potrzeba więcej tlenu.

W związku z tym dmuchawa będzie zwiększała swoją prędkość obrotową aż do momentu, gdy poziom DO powróci do normy.

Z drugiej strony, jeśli poziom DO jest zbyt wysoki, potrzeba mniej tlenu, a czujnik wysyła sygnał do spowolnienia dmuchawy.

Oprócz zwiększonej efektywności energetycznej, ZS VSD obniżyło również poziom hałasu w pomieszczeniu użytkowym do 72 dB(A), gdzie ochrona słuchu nie jest już wymagana.

Dmuchawa śrubowa stanowi duże unowocześnienie dla Garelick Farms i może pomóc również w zaspokojeniu potrzeb w zakresie oczyszczania ścieków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ekspertem firmy Atlas Copco już dziś.