Prasa pneumatyczna

Na naszym blogu przedstawiamy od czasu do czasu różne ciekawostki dotyczące zarówno niekomercyjnych (budzik pneumatyczny) jak i komercyjnych (maszyna pakująca) zastosowań pneumatyki. Nowością polskiej myśli technicznej w dziedzinie pneumatyki jest uniwersalna prasa pneumatyczna.

Producent opisuje ją w swojej broszurze jako najmniejsze urządzenie w asortymencie o niewielkiej wadze (zależy jak dla kogo – 45kg :)) i faktycznie jest to urządzenie które spokojnie można by umieścić w dowolnej wielkości pomieszczeniu użytkowym.

Prasa pneumatyczna

Prasa pneumatyczna

Sama konstrukcja prasy jest dość prosta, co czyni urządzenie mało awaryjnym. Prasa pneumatyczna składa się z komory zgniotu (podzielonej na dwie części – górną wrzutową oraz dolną, z której wyjmujemy już sprasowane odpady), siłownika pneumatycznego napędzającego tłok zgniatający oraz sterującego wszystkim zaworu, który powoduje obniżanie tłoka w momencie zamknięcia drzwiczek komory i podnoszenie w momencie ich otwarcia.

Docelowo prasa pneumatyczna przeznaczona jest dla firm posiadających niewielkie ilości odpadów – opakowań metalowych takich jak np. puszki po farbach. Prasa zmniejsza objętość piętrzących się puszek, papieru, kartonu czy folii dzięki czemu można zredukować koszty wywozu śmieci aż do 90%.

Prasa pneumatyczna – dane techniczne:

  • Ciśnienie robocze: 8-10 bar
  • Siła nacisku [10 bar]: 0.71 tony
  • Wewnętrzne wymiary komory: 295mm(szer.)x295mm(głębokość)x380mm(wys.)
  • Masa urządzenia: 45kg
  • Zasilanie: sprężone powietrze
  • Siłownik: fi 100 mm
  • Przeznaczona do prasowania: puszek aluminiowych, puszek metalowych, puszek po farbie, papieru, tektury, folii plastikowej, folii stretch.

Jeżeli masz firmę lakierniczą lub inną firmę w której przydała by się tego typu prasa, zwróć się do nas pod nr. telefonu: 58 622 49 22