Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w sektorze morskim

Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w sektorze morskim

Napędzanie dużych statków wycieczkowych i handlowych wymaga ogromnych ilości energii i paliwa.

Najnowsza innowacja firmy Silverstream Technologies łączy w sobie technologię sprężarek i dmuchaw firmy Atlas Copco w celu zmniejszenia oporu na kadłubie i poprawy efektywności energetycznej.

System Silverstream® to unikalna technologia smarowania powietrzem, która zmniejsza opory tarcia pomiędzy wodą a powierzchnią kadłuba w celu zmniejszenia zużycia paliwa i związanych z tym emisji.

Wykorzystuje serię starannie rozmieszczonych jednostek rozdziału powietrza (ARU) na kadłubie statku w pobliżu kadłuba, które następnie tworzą dywan z mikro-pęcherzyków powietrza.

Dywan redukuje opór powietrza i minimalizuje ilość paliwa potrzebnego do napędzania statku do przodu.

Aby utrzymać system w ruchu, Silverstream Technologies wykorzystuje bezolejowe dmuchawy śrubowe serii ZS firmy Atlas Copco.

Jednostki ZS wykorzystują technologię napędu o zmiennej prędkości (VSD) w celu śledzenia optymalnej krzywej zapotrzebowania na przepływ i dostrajania przepływu do prędkości żeglugowej statku.

Duży turndown dodatkowo optymalizuje efektywność energetyczną bez straty energii przy pełnym przepływie.

Korzystając z dmuchaw ZS, Silverstream Technologies ma spokój ducha, jeśli chodzi o wspieranie rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Bezolejowe dmuchawy ZS zapewniają, że powietrze wypływające z systemu do oceanu nie przenosi zanieczyszczeń.

Zatwierdzony przez Międzynarodową Organizację Morską ONZ jako technologia przyjazna dla środowiska, system Silverstream jest postrzegany przez wielu jako integralny element przyszłości transportu morskiego poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii zrównoważonych dmuchaw w przemyśle morskim, prosimy o pozostawienie komentarza poniżej.