Nowe filtry Atlas Copco

Nowe filtry Atlas Copco

Zespół filtracji powietrza złożony z filtrów Atlas Copco

Zespół filtracji powietrza złożony z filtrów Atlas Copco

W kwietniu bieżącego roku Atlas Copco zaprezentował nową generację filtrów z serii DD i PD. Priorytetem dla zespołu R&D odpowiedzialnego za nowe filtry było zwiększenie wydajności filtrów, a jednocześnie obniżenie spadku ciśnienia, co zmniejsza koszty użytkowania.

Nowe elementy filtracyjne wykonane z mikrowłókna szklanego i sześciowarstwowa konstrukcja zapewniają wysoką jakość przefiltrowanego powietrza i gwarantują niezawodność w trakcie okresu użytkowania filtra. Ich parametry są niezależne od względnej wilgotności. Zwiększono także wytrzymałość rdzeni wykonanych z perforowanej stali nierdzewnej, aby zapewnić najwyższą wytrzymałość mechaniczną i drastycznie zmniejszyć ryzyko implozji.

W filtrach z rodziny DD+ i PD+, dedykowanych do usuwania areozoli olejowych, w porównaniu z poprzednią generacją, spadek ciśnienia został obniżony, a jednocześnie zwiększono retencję oleju o ponad 20%.

Nowe filtry do cząstek stałych (DDp+ i PDp+) charakteryzują się niezwykle wysoką wydajnością sięgającą 99,92% (DDp+) i 99,98% (DPp+).

Wszystkie filtry posiadają komplet certyfikatów potwierdzających zgodność z normami ISO, wydanych na podstawie testów przeprowadzonych w wewnętrznych jak i zewnętrznych laboratoriach. Certyfikacja przez podmioty zewnętrzne jest gwarancją wysokiej jakości powietrza.