Major Chinese Aluminum Company Relies on Oil-Free Air (główne chińskie przedsiębiorstwo produkujące aluminium)

Major Chinese Aluminum Company Relies on Oil-Free Air (główne chińskie przedsiębiorstwo produkujące aluminium)

Sprężone powietrze jest wykorzystywane w większości zakładów przemysłowych, w tym w przemyśle aluminiowym, gdzie bezolejowe sprężone powietrze pomaga transportować surowy proszek aluminiowy.

W tych obiektach powietrze wolne od oleju jest niezbędne, ponieważ każdy poziom zanieczyszczenia olejem może powodować wady jakościowe i zatkanie rur, a także stwarzać zagrożenie pożarowe.

Założona w 2005 r.

, Henan Wanji Aluminum Co.

(Wanji Aluminium) jest jedną z największych w Chinach hut aluminium, która w swoich liniach produkcyjnych opiera się na bezolejowym powietrzu.

Z obiektem, który posiada dwie elektrolityczne linie produkcyjne z aluminium i zdolność produkcyjną 650.

000 ton rocznie, Wanji Aluminium wymaga zarówno wysokiej jakości powietrza bezolejowego, jak i wysokiego poziomu efektywności energetycznej.

Aby spełnić oba te wymagania, Wanji Aluminum wykorzystuje 10 bezolejowych sprężarek odśrodkowych Atlas Copco serii ZH do transportu tlenku glinu do silosu i z silosu do linii garnkowych, produkcji anod węglowych, oprzyrządowania powietrznego i pneumatycznego transportu cząstek stałych pochodzących z recyklingu.

Oto dlaczego:

Sprężarki ZH zostały zaprojektowane z myślą o niezawodności i efektywności energetycznej w najbardziej wymagających środowiskach, takich jak huty.

Frezowane wirniki wykonane są ze stali nierdzewnej i poddawane są próbom wirowania w celu zapewnienia zerowych defektów.

W celu zapewnienia bezproblemowej pracy i długiej żywotności seria ZH wykorzystuje łożyska giętkie o zmiennej geometrii, uszczelnienia powietrzne z pierścieniami węglowymi, uszczelnienia labiryntowe, przekładnie AGMA klasy A4 i chłodnice ze stali nierdzewnej.

Pozioma stalowa przekładnia zębata umożliwia łatwy dostęp do kontroli i konserwacji zapobiegawczej.

Bezolejowa turbosprężarka zapewnia optymalne połączenie wysokiego przepływu z niskim zużyciem energii.

Wysoka wydajność pakietu sprężarki obejmuje duże chłodzenie, niskie spadki ciśnienia i efektywny odpływ napędu.

Wanji Aluminum jest w stanie zapewnić 100% czyste, czyste, bezolejowe powietrze do pracy dzięki niezawodnym i wysoce wydajnym sprężarkom ZH.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych sprężarek, które mogą być korzystne dla Państwa zastosowań, prosimy o kontakt z ekspertem firmy Atlas Copco.