Dlaczego tylko oryginalne części zamienne do sprężarek są rozsądną decyzją?

Dlaczego tylko oryginalne części zamienne do sprężarek są rozsądną decyzją?

Dziesięć korzyści płynących z używania oryginalnych części zamiennych
Jeśli regularnie korzystałeś ze sprężarek, możesz być świadomy, że części zamienne sprężarek wymagają wymiany po pewnym czasie, aby zapewnić sprawne działanie sprężarki.

Powstaje tutaj pytanie, czy wymienić części zamienne na oryginalne części zamienne, czy też na tanie części na rynku wtórnym? Temat ten był przedmiotem debaty od bardzo długiego czasu, z dużą liczbą osób po obu stronach problemu.

Jeśli jednak uważasz, że wymiana części zamiennych na nieoryginalne jest najtańszym i najlepszym rozwiązaniem, to się mylisz. Czy to filtry wlotowe, filtry oleju, czy nawet środki smarne, oryginalne części są jedynym rozwiązaniem zapewniającym płynną pracę sprężarki przez długi okres czasu.

Produkowane zgodnie z tymi samymi standardami jakości co oryginalne, oryginalne części gwarantują, że produkcja, nawet po wymianie, będzie taka sama, a może nawet lepsza niż wcześniej.
Jeśli nie jesteś przekonany do pomysłu stosowania wyłącznie oryginalnych części zamiennych do Twojej sprężarki, przyjrzyjmy się temu;

 • Dłuższa żywotność
  Nie trzeba dodawać, że wymiana uszkodzonych części na oryginalne części zamienne zapewni, że sprężarka będzie działać przez dłuższy czas bezawaryjnie. Im dłuższa żywotność sprężarki i niższe koszty konserwacji, tym większa oszczędność pieniędzy na dłuższej eksploatacji.

Części nieoryginalne, choć tańsze niż oryginalne, ale jednocześnie ryzyko awarii i krótszy okres eksploatacji okażą się w końcu znacznie droższe.

 • Lepsza jakość
  Oryginalne części zamienne są specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wymagania Państwa sprężarek. Mają one dokładnie taką samą konstrukcję jak kapelusz oryginalnych części i przechodzą podobne testy wytrzymałościowe, aby zapewnić, że są idealnym zamiennikiem dla Twojej sprężarki.

Ponadto części nieoryginalne niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia innych oryginalnych części, z którymi są one połączone w sprężarce, co może pogorszyć stan sprężarki.

 • Wydajność
  Części nieoryginalne nie są w ogóle zaprojektowane do pracy dokładnie tak samo jak oryginalne części. Jeśli części sprężarki mają niższą wydajność, ostateczny rezultat byłby również gorszej jakości. Co więcej, mogą one również mieć wyższe wymagania w zakresie zasobów i mocy, co dodatkowo zwiększy koszty produkcji.
 • Niezawodność
  Zastosowanie oryginalnych części zamiennych do sprężarki zmniejszy ryzyko nagłej awarii. Awarie mogą być bardzo niszczycielskie, ponieważ mogą bezpośrednio wpłynąć na jakość produkcji, mogą uniemożliwić dotrzymanie terminów, a także wpłynąć na zyski i reputację firmy.
 • Oszczędność energii
  Gdy sprężarka pracuje na optymalnym poziomie, ryzyko spadku ciśnienia jest znacznie mniejsze, co pozwala na mniejsze zużycie energii, a Ty po prostu oszczędzasz pieniądze na kosztach energii.

Ponadto oryginalne części zamienne są również pod wieloma względami przyjazne dla środowiska, jak np. mniejsze zużycie energii i mniejsza emisja zanieczyszczeń.

 • Gwarancja
  Oryginalne części zamienne objęte są również gwarancją na wypadek awarii. Dostawcy nieoryginalnych części nie są w stanie zaoferować tego typu gwarancji, ponieważ ich głównym celem jest zwiększenie sprzedaży i nie zapewnienie wysokiej jakości oryginalnych produktów.
 • Serwis po sprzedaży
  Oryginalny dostawca części zamiennych oferuje również usługi takie jak pomoc diagnostyczna, wsparcie techniczne i usługi rozwiązywania problemów nawet po sprzedaży.

Krótko mówiąc, są oni odpowiedzialni za zapewnienie optymalnego funkcjonowania części przez bardzo długi okres czasu. Dla Ciebie, jako kupującego, daje to duże poczucie ulgi, gdy wiesz, że możesz się z nimi łatwo skontaktować, jeśli w ogóle część nie działa tak jak powinna.

 • Logistyka
  Oryginalni dostawcy OEM posiadają dobrze podłączoną sieć do wielu części świata, aby zapewnić, że otrzymają Państwo oryginalne części zamienne tak szybko, jak to możliwe. Z drugiej strony, dostawcy nieoryginalni nie mają wsparcia dobrze połączonej organizacji logistycznej.

Może to być bardzo problematyczne, jeśli potrzebujesz konkretnej części zamiennej natychmiast, ponieważ możesz być zmuszony do dotrzymania terminu w ciągu kilku dni, a nawet po prostu potrzebujesz pewnego rodzaju pomocy w przypadku niedawno zakupionej części.

 • Czas cyklu
  Wielu dostawców oryginalnych części zamiennych pozwala również skrócić czas cyklu wymiany. Biorą uszkodzoną część sprężarki, odsyłają ją z powrotem do centrum serwisowego i w czasie, gdy część zamienna jest serwisowana w centrum serwisowym, na razie mogą dostarczyć dodatkową część, która może być zainstalowana w sprężarce, tak aby zapewnić, że cykl produkcyjny nie jest w żaden sposób zakłócany.

Po naprawieniu uszkodzonej części, zostanie ona tymczasowo usunięta i wymieniona na naprawioną.

 • Zaawansowane części zamienne
  Producenci OEM posiadają własny dział badawczo-rozwojowy, który stale pracuje nad udoskonalaniem produktu za pomocą nowych technologii i funkcji montażowych. Zaawansowane części zamienne mogą sprawić, że sprężarka będzie działać lepiej i mogą okazać się korzystne dla Państwa marży zysku.

Szukając prawdziwego dealera części zamiennych, najlepszym rozwiązaniem jest nasz sklep E-Pneumatic z oryginalnymi częściami Atlas Copco. Możesz również odwiedzić stronę internetową producenta i spróbować znaleźć linki do dostawców w Twojej okolicy.

Jeśli nie znajdziesz nikogo bliżej swojej lokalizacji, strona internetowa może mieć również stronę ‚Kontakt’, na której można wysłać wiadomość lub e-mail o potrzebnej części.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zapoznanie się z instrukcjami obsługi, które pojawiły się wraz ze sprężarką. Będzie on miał dane kontaktowe dostawcy, który może uzyskać część dla Ciebie.

Niezależnie od tego, czy jest to sytuacja awaryjna, czy planowa konserwacja, oryginalne części zamienne są z pewnością najbardziej ekonomicznym i bezproblemowym wyborem, jakiego można dokonać dla swojej organizacji.

Chociaż nieoryginalne części mogą wydawać się kuszące, ponieważ są tanie, ale w końcu zawsze kończy się utrata więcej inwestycji.

Natomiast oryginalne części zamienne na początku wydają się drogie, ale na dłuższą metę okażą się znacznie bardziej opłacalne.