Chwytaki pneumatyczne: Co, jak i dlaczego?

Chwytaki pneumatyczne: Co, jak i dlaczego?

Czym są chwytaki pneumatyczne?

Chwytak pneumatyczny, na startery, to rodzaj siłownika pneumatycznego, który posiada tzw. szczęki narzędziowe lub palce, które służą do uchwycenia danego obiektu. Chwytaki te są napędzane sprężonym powietrzem i przy współpracy z podobnymi elementami pneumatycznymi, elektrycznymi lub hydraulicznymi mogą działać jak „pick up”: przedmioty mogą być pobierane i upuszczane w trakcie akcji, działając jako część systemu produkcyjnego.

Istnieje sporo jednostek, które składają się na coś, co nazywamy chwytakiem pneumatycznym.

Niektóre ze wspólnych przemysłowych elementów pneumatycznych, z którymi zazwyczaj się spotykamy to pneumatyczny zawór elektromagnetyczny sterowany bezpośrednio, pneumatyczny zawór elektromagnetyczny sterowany pilotem, pneumatyczny zawór elektromagnetyczny sterowany zewnętrznie, pneumatyczny zawór ręczny, pneumatyczny siłownik pneumatyczny pilotujący, filtr pneumatyczny, pneumatyczny regulator ciśnienia, pneumatyczny smarownica, pneumatyczny wyłącznik ciśnieniowy i pneumatyczny ręczny zawór odcinający typu OSHA i zawór upustowy, aby wymienić tylko kilka z nich.

Te pneumatyczne chwytaki są maszynami mechanicznymi najczęściej spotykanymi w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych. Zwykły chwytak pneumatyczny działa przy pomocy tłoka do otwierania i zamykania palców lub, jak powszechnie wiadomo, szczęk.

Powietrze jest skraplające się w komorze tłoka i zgodnie z wielkością tłoka, tłok będzie się poruszał, gdy ilość ciśnienia powietrza jest w odpowiedniej ilości. Podsumowując to wszystko w prostej formule, wszystko, co musisz zrobić, to rzucić wzrok na ten jeden: Ciśnienie X-Surface = siła

Warto wspomnieć, że choć wszystkie te chwytaki pneumatyczne działają na tej samej zasadzie, to często mają odmienne konfiguracje.

Żadna samotna konstrukcja nie nadaje się do wszystkich możliwych zastosowań, co oczywiście pielęgnuje potrzebę stosowania różnego rodzaju chwytaków pneumatycznych. Chwytaki te są niezliczone w różnych rozmiarach otworów,

Chwytaki te są niezliczone pod względem wielkości otworu, przyłożonej siły i kształtu powierzchni chwytających.

Są one używane do podnoszenia różnych elementów – od, powiedzmy, chipy na płytce drukowanej do bloków silnikowych dla samochodów, to nazwa i masz chwytak pneumatyczny, który może podnieść go dla Ciebie.

Są one coraz częściej wykorzystywane do zwiększenia interakcji robotów z innymi obiektami, wplatając się w sfery ludzkie są stosunkowo ograniczone.

Najczęściej stosowaną odmianą chwytaków są 2 szczęki równoległe i 2 szczęki kątowe. Pierwszy z nich otwiera się i zamyka równolegle do obsługiwanego obiektu, podczas gdy drugi porusza szczękami szerszymi niż chwytaki równoległe, co wymaga więcej przestrzeni.

Jak można zauważyć z powyższego, każdy typ chwytaka pneumatycznego jest unikalny i posiada specjalny mechanizm. Niektóre z nich są:

Boczne, bezpośrednie połączenie dwóch tłoków z prowadzonymi szczękami prowadzącymi, które poruszają się w różny sposób
Model, w którym szczęki czołowe są napędzane przez element tłoczyska zamontowany na powierzchni krzywki szczęk.
Rama, napędzana tłokami, napędzająca wałek zębaty, który z kolei wykorzystuje mechanizm krzywki krzywki szkockiej do napędu szczęk przeciwstawnych.
Dość skomplikowany mechanizm, w którym tłok lub jeden z jego elementów prowadzi mechanizm spiralny
Mechanizmy równoległe, takie jak te, są również często planowane do asymilacji trzech lub, czasami, więcej szczęk dla bardziej szczegółowych warunków wstępnych – takich jak chwytanie okrągłych lub specyficznie ukształtowanych części. Wymagają one chwytaków pneumatycznych, takich jak chwytak równoległy 3 szczęki i chwytak z blachy. Podobnie jak chwytak kątowy, klasyczny chwytak równoległy jest proporcjonalny do przyłożonego nacisku.

Podczas gdy chwytak równoległy jest być może stosunkowo droższy niż wersja kątowa, często uważa się, że jest bardziej korzystny niż wersja kątowa, jak to możliwe,

Wymagają one chwytaków pneumatycznych, takich jak chwytak równoległy 3 szczękowy i chwytak do blachy. Podobnie jak chwytak kątowy, klasyczny chwytak równoległy jest proporcjonalny do przyłożonego ciśnienia. Podczas gdy chwytak równoległy jest być może stosunkowo droższy niż wersja kątowa, często uważa się, że jest bardziej korzystny niż wersja kątowa, jak to możliwe,

Podczas gdy chwytak równoległy jest, być może, stosunkowo droższy niż wersja kątowa, często uważa się, że jest bardziej korzystny niż wersja kątowa, ponieważ może, wiele razy, być stosowany do trzymania szerszej rozpiętości części bez konieczności przechodzenia przez kłopoty związane z wymianą dołączonych narzędzi.

Uzupełniająca charakterystyka tych podstawowych typów chwytaków pneumatycznych obejmuje skłonność do działania jako siłowniki podwójnego działania. Umożliwia to wykorzystanie ich do chwytania zewnętrznych lub wewnętrznych cech części. Realne koncepcje obejmują samotnie działające prototypy z powrotem sprężynowym. Kolejną alternatywą jest zastosowanie sprężyn, które pomagają w chwytakach, zapewniając nawet większą siłę chwytu w danym kontekście.

Realne koncepcje obejmują samotnie działające prototypy z powrotem sprężyny. Kolejną alternatywą jest zastosowanie sprężyn, które pomagają w chwytającym uruchamianiu, zapewniając nawet większą nośność siły w danym kontekście.

Moda, blisko wszystkich, popularnie dostępnych chwytaków pneumatycznych jest korpus aluminiowy w połączeniu z wieloma powierzchownymi zabiegami, w których wymagane są dodatkowe cechy zużycia. Więcej elementów, takich jak stal nierdzewna, a nawet tworzywa sztuczne mogą być objęte wszędzie tam, gdzie wymagana jest odporność na korozję i preferowana jest usługa mycia w dół.

Tak jak w przypadku prawie wszystkiego, chwytaki pneumatyczne są dostarczane wraz z ich indywidualnym zestawem zalet i wad. Pneumatyczne chwytaki końcowe

Pneumatyczne chwytaki końcowe są tanim i wykonalnym mechanizmem, który jest nieskomplikowany i ma dużą łatwość wdrożenia. Szczęki każdego typu chwytaka pneumatycznego mogą być zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z różnymi typami obiektów.

Ta bardzo wszechstronność, jednak często okazuje się być bane, ponieważ to również działa jako ograniczenie dla tego rodzaju urządzenia, ponieważ wymaga to różnych szczęk do chwytania elementów o unikalnych kształtach i rozmiarach.

Również wykorzystanie powietrza stanowi jeszcze jeden stożek, ponieważ ze względu na to, że jest to płyn ściśliwy, ruch tłoka nie jest tak zwięzły, jak byś sobie tego życzył, co sprawia, że bardzo trudno jest dokładnie określić siłę i prędkość szczęk.

Chwytaki pneumatyczne są dostępne w szerokim asortymencie rozmiarów: od formułowania sił chwytu od kilku uncji do stu funtów. Koncepcja siły chwytaka nie zawsze jednoznacznie wskazuje na zdolność do przenoszenia wymaganej masy.

Możesz chcieć poświęcić chwilę na zastanowienie się nad doświadczeniem siłownika, aby tolerować momenty, które są odbijane z powrotem w ustach chwytaka od sił wytworzonych podczas ruchu.

Większość dzisiejszych producentów chwytaków w wieku dzisiejszych czasów udziela wsparcia w zakresie doboru rozmiarów poprzez swoje podręczniki techniczne i oprogramowanie lub, całkiem sporo razy, poprzez oba.

Teraz, podsumowując, można łatwo stwierdzić, że chwytaki pneumatyczne są przyszłością, jeśli chodzi o produkcję wielkoseryjną i niskomieszankową, ze względu na ich prostotę i efektywność kosztową.

Więc teraz, jeśli kiedykolwiek natkniesz się na pytanie „Czym są chwytaki pneumatyczne?” będziesz miał odpowiedź.