Aktualizacje do systemów zdalnego monitorowania

Aktualizacje do systemów zdalnego monitorowania

Koncepcja podłączonych urządzeń istnieje już od kilkudziesięciu lat.

Dopiero pod koniec lat 90-tych XX wieku termin Internet przedmiotów (IoT) został wymyślony przez Kevina Ashtona z firmy Procter & Gamble.

Dzisiaj, IoT jest ogromnym hasłem, które obejmuje wykrywanie lokalizacji w oparciu o GPS, kamery bezpieczeństwa, telefony komórkowe i całe mnóstwo inteligentnych urządzeń.

Business Insider przewiduje, że do 2020 r.

liczba urządzeń IoT wyniesie ponad 24 mld.

Urządzenia IoT obejmują praktycznie każdą możliwą branżę – spożywczą i napojów, farmaceutyczną, motoryzacyjną itp.

W branży sprężonego powietrza producenci polegają na systemach zdalnego monitorowania, aby przez cały czas śledzić pracę urządzeń sprężonego powietrza.

Czujniki są umieszczane na sprężarkach w celu zbierania danych związanych z konserwacją i wydajnością maszyny.

Za pomocą jednego kliknięcia myszką, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tablicy rozdzielczej online i dziennika serwisowego, aby uzyskać oferty na części i dodatkowy serwis.

Nowe funkcje zdalnego monitorowania
Zdalny monitoring może nie jest nową technologią, ale systemy te są stale optymalizowane w celu zapewnienia użytkownikom lepszych doznań.

Firma Atlas Copco zaprezentowała niedawno nowe możliwości monitorowania za pomocą Elektronikon Mk5 Graphic, który jest wyposażony w funkcje graficzne na ekranie sterownika sprężarki.

Na pierwszy rzut oka użytkownik może zobaczyć, w jaki sposób sprężarka pracowała w skonfigurowanym przedziale czasowym.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zoptymalizowanych możliwości zdalnego monitorowania, skontaktuj się z ekspertem firmy Atlas Copco, aby uzyskać więcej informacji.