2018 Webinar Recap: Maksymalizacja korzyści i oszczędności pomp próżniowych VSD

2018 Webinar Recap: Maksymalizacja korzyści i oszczędności pomp próżniowych VSD

28 czerwca w ramach Blower & Vacuum Best Practices odbyło się seminarium internetowe na temat maksymalizacji korzyści płynących z zastosowania pomp próżniowych z napędem o zmiennej prędkości (VSD).

Eksperci branżowi, w tym Tim Dugan z Compression Engineering Corporation, podzielili się cennymi wskazówkami na temat podstaw próżni, określania wymagań dotyczących próżni i przepływu oraz doboru wielkości pomp próżniowych.

Po prezentacji Tim’a, przeanalizowałem znaczenie uwzględnienia zarówno pompy próżniowej, jak i procesu w celu maksymalizacji korzyści i oszczędności.

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że zezwolenie na pracę pomp z najwyższą próżnią oznacza, że użytkownicy będą mieli najniższe zużycie energii, ale tak po prostu nie jest.

W tym scenariuszu użytkownik po prostu rozważa samą pompę i nie myśli o rzeczywistym procesie.

Jeśli pompa pracuje w sposób ciągły i osiąga opublikowany przez producenta najwyższy poziom podciśnienia, jest prawdopodobne, że pompa jest zbyt duża i marnuje energię.

Zużycie energii: sprężarka o stałej prędkości obrotowej a pompa próżniowa o stałej prędkości obrotowej.

Jeśli weźmiesz sprężarkę o stałej prędkości, zobaczysz, że jej moc odpowiada zapotrzebowaniu przy pełnym obciążeniu, co jest również prawdą w przypadku próżni o stałej prędkości.

Różnica występuje w sytuacjach rozładunku.

Gdy zapotrzebowanie spada, moc sprężarki o stałej prędkości spada do 25 procent mocy przy pełnym obciążeniu.

W przypadku pompy próżniowej przy najwyższej próżni, praktycznie bez przepływu, nadal zużywa ona około 60 procent swojej obciążonej mocy.

VSD a ciśnienie w systemie o stałej prędkości obrotowej
Procesy próżniowe nigdy nie są stałe, a zapotrzebowanie na nie jest zmienne.

Ważne jest, aby osiągnąć stabilną presję w celu zaspokojenia zróżnicowanego popytu.

W przypadku pompy o stałej prędkości obrotowej maszyna nie może regulować prędkości obrotowej wirnika, w związku z czym zapotrzebowanie na proces wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia w systemie.

Z drugiej strony, w przypadku pompy VSD, technologia ta dostosowuje prędkość obrotową wirnika do zapotrzebowania wynikającego z procesu i utrzymuje stałe ciśnienie.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na proces, maszyna VSD przyspiesza, a wraz ze spadkiem popytu, maszyna zwalnia.

Słuchanie.

.

.

.

Aby dowiedzieć się więcej na temat technologii VSD i sposobów optymalizacji pomp próżniowych do sterowania VSD, odwiedź Blower & Vacuum Best Practices, aby uzyskać dostęp do pełnego seminarium internetowego.